۴ گجت هوشمند برای امنیت در برابر آتش‌سوزی

     6-امنیت

تشخیص‌دهنده‌های آتش‌سوزی از مهم‌ترین گجت‌ های امنیتی است که برای حفاظت و امنیت خانواده‌ی خود در خانه باید داشته باشید. به هر حال، شاید برای خیلی از ما پیش آمده باشد که نیمه‌شب با صدای آژیر بیدار شده باشیم و یا بعد از سوختن یک غذای ساده نتوانیم به راحتی از صدای هشدار تشخیص‌دهنده‌ی آتش‌سوزی که فکر می‌کند خانه در حال سوختن است، راحت شویم. شاید وقت آن رسیده است که از گجت‌ هایی هوشمند‌تر استفاده کنیم. خوشبختانه در سال‌های اخیر گجت‌ های امنیتی هوشمند بسیاری ساخته شده است که با قابلیت‌های خود بسیاری از اوقات موجب شگفت‌زده شدن افراد می‌شوند. تکنولوژی روز به انسان‌ها این امکان را داده است که ابزار خود را چنان هوشمند و دقیق کند که دیگر نیازی به صرف وقت و یا نگرانی برای بسیاری از موضوعات نباشد. بسیاری از این تشخیص‌دهنده‌های آتش‌سوزی قادر هستند که به وسیله‌ی Wi-Fi به دیگر گجت‌ های هوشمند شما متصل شوند و تجربه‌ی استفاده را بسیار دل‌پذیر‌تر سازند. این موضوع می‌تواند به شما کمک کند که زمان عدم حضور در خانه هم مراقب خانه‌ی خود باشید و امنیت خانه خود را فراهم کنید. در گجت مگ ۴ گجت امنیتی برتر را در این حوزه به شما معرفی خواهیم کرد:

 

 

  • Nest Protect

  • Kidde RF-SM-DC

  • First Alert Onelink Safe & Sound

  • Halo+ Smart Smoke & Carbon Monoxide CO Alarm

 

 

 

 

گجت امنیت Nest Protect

2-امنیت

شاید حتی نیازی به پرسش نباشد، اگر به تشخیص‌دهنده‌ی آتش‌سوزی برای امنیت محل کار خود یا منزل خود نیازمند هستید Nest Protect یکی از بهترین انتخاب‌ها است. این گجت امنیتی دارای سنسور بسیار دقیق و سطح بالای فوتوالکتریک دود است که می‌تواند میان انواع مختلف آتش تمایز قائل شود و با دیگر گجت‌های هوشمند خانه‌ی شما همچون لامپ‌های هوشمند و ترموستات هوشمند هماهنگ شود. همچنین این امکان وجود دارد که آلارم Nest Protect را به سادگی از طریق گوشی هوشمند خود خاموش کنید و به این ترتیب می‌توانید به سادگی از آلارم‌های بی‌مورد مثلاً در زمان سوختن غذا و… راحت شوید و امنیت را برای خود فراهم کنید. Nest Protect زمانی که درون خانه نیستید می‌تواند به شما از خطر درون خانه اطلاع دهد. بنابراین همیشه و همه‌جا می‌توانید مراقب خانه‌ی خود باشید و از امینت خانه خود مطمعن باشید.

گجت امنیتی Nest Protect دارای سنسورهای بسیار دیگری نیز است که قابلیت‌های آن را بسیار افزایش داده است و این گجت امنیتی را قادر ساخته است که تصویری دقیق از آنچه که درون خانه اتفاق می‌افتد را داشته باشد. به این دلیل Nest Protect می‌تواند بسیاری از خطرها را تشخیص داده و بلافاصله به شما اخطار دهد. به عنوان مثال از این سنسورها می‌توان به سنسور تشخیص رطوبت، نور محیطی و… اشاره کرد. همچنین Nest Protect می‌تواند در دو نوع با باتری و یا با استفاده از کابل کار کند. همچنین می‌توانید میان انواع ظاهر آن برای هماهنگی با دکور خانه‌ی خود مورد مناسب را انتخاب کنید.

 

 

 

گجت امنیت Kidde RF-SM-DC

3-امنیت

Kidde RF-SM-DC شاید همه‌ی آنچه که دیگر گجت‌ها در حوزه امنیت را برای ارائه دارند نداشته باشد اما مهم‌ترین امتیاز آن هزینه‌ی بسیار پایین آن است. این گجت امنیتی هوشمند برای افرادی که نمی‌خواهند هزینه‌ی زیادی را برای گجت امنیتی هوشمند تشخیص‌دهنده‌ی آتش‌سوزی پرداخت کنند انتخابی عالی است. Kidde RF-SM-DC می‌تواند به شما امکان برقراری ارتباط میان گجت و گوشی تلفن هوشمند (و یا دیگر ابزارهای هوشمند درون خانه) را به صورت بی‌سیم بدهد. شما با استفاده از این تشخیص‌دهنده‌ی آتش‌سوزی قادر خواهید بود سیستمی به هم پیوسته از گجت‌ های محافظت در برابر آتش را داشته باشید که به صورت هماهنگ کار می‌کنند.

 

 

گجت امنیت First Alert Onelink Safe & Sound

4-امنیت

آیا Alexa آمازون بهترین دوست شما هم شده است؟ اگر بله، این گجت از شرکت First Alert بهترین انتخاب برای شما است. گجت امنیتی First Alert Onelink Safe & Sound قادر است آتش و کربن مونوکسید را به صورت دقیق تشخیص دهد و به شما مکان و نوع خطر را گزارش دهد و در موبایل شما نیز اخطار دهد.

قابلیت بسیار جالب دیگر First Alert Onelink Safe & Sound آن است که با استفاده از سرویس Alexa کار شده درون آن می‌توانید به موسیقی، اخبار، کتاب‌های صوتی و هرآنچه که Alexa قادر است پخش کند، گوش دهید. همچنین اگر گجت‌ های هوشمند خانگی دیگری نیز درون خانه همچون قفل هوشمند، لامپ هوشمند، ترموستات هوشمند و… دارید می‌توانید آن را به سادگی از طریق دستیار صوتی Alexa درون First Alert Onelink Safe & Sound کنترل کنید.

 

 

گجت امنیت Halo + Smart Smoke & Carbon Monoxide CO Alarm

5-امنیت

این گجت امنیتی دارای ۶ سنسور مختلف برای تشخیص انواع خطرها و هشدار برای آنان است. گجت Halo+ Smart Smoke & Carbon Monoxide CO Alarm می‌تواند به بهترین شکل آتش و گاز مونوکسید کربن را تشخیص دهد. همچنین این گجت امنیتی با اتصال به شبکه‌ی اطلاع رسانی آب و هوایی می‌تواند درباره‌ی دیگر خطرات همچون طوفان‌ها به شما اخطار دهد. همچنین در صورت وقوع زلزله نیز می‌توانید از Halo+ Smart Smoke & Carbon Monoxide CO Alarm هشدار دریافت کنید. این گجت امنیتی می‌تواند به دیگر گجت‌های هوشمند شما همچون لامپ‌های هوشمند و همچنین دستیار صوتی Amazon Alexa متصل شود. Halo+ Smart Smoke & Carbon Monoxide CO Alarm به سادگی می‌تواند با گوشی تلفن هوشمند شما همگام شود و بسیاری از موارد را با استفاده از گوشی هوشمند خود می‌تواند کنترل کنید.

 

  

منابع:

www.lifewire.com/best-smart-smoke-detectors-4159456

لطفا نظر خود را در مورد این مطلب با انتخاب تعداد ستاره بیان کنید

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
(میانگین امتیاز این مطلب: 5٫00 از 5)
بروزرسانی...

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید گفتگویی آغاز کنید؟
در گفتگو شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Aparat - آپارات Facebook - فیس بوک Google+ - گوگل پلاس Instagram - اینستاگرام LinkedIn - لینکدین Telegram - تلگرام Twitter - توییتر Youtube - یوتوب

فروشگاه اینترنتی گجیران

فروشگاه اینترنتی گجیران ، ارائه دهنده انواع گجت و ابزارهای کاربردی