واقعیت مجازی سامسونگ و گجت‌های آن

    5-سامسونگ

برای افرادی که به تازگی با دنیای فوق‌العاده‌ی واقعیت مجازی آشنا شده‌اند، شرکت نام ‌آشنای حوزه‌ی تکنولوژی سامسونگ موارد بسیاری را برای ارائه دارد. این شرکت در طول سال‌ها به دلیل تولید انواع گجت کاربردی حوزه‌های مختلف توانست به محبوبیت بسیار زیادی در میان افراد دست یابد و اکنون میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از انواع گجت کاربردی تولید این شرکت استفاده می‌کنند. شرکت سامسونگ برای حفظ جایگاه خود در دنیای تکنولوژی همچون دیگر شرکت‌های بزرگ این حوزه از مدت‌ها پیش وارد دنیای بزرگ واقعیت مجازی و انواع گجت آن شد. واقعیت مجازی یکی از تکنولوژی‌هایی است که در سال‌های اخیر به موقعیت بسیار مهمی دست یافته است و شرکت‌های بسیاری به این حوزه ورود کرده و سعی دارند که در آن از رقبای خود پیشی بگیرند. شرکت سامسونگ نیز در این میان دست خالی نبوده و به یکی از مهم‌ترین بازیگران این عرصه تبدیل شده است.

اگر شما نیز می‌خواهید با پروژه‌ی واقعیت مجازی سامسونگ و انواع گجت محبوب آن یعنی سامسونگ Gear VR و Gear 360 آشنا شوید این مقاله را از دست ندهید.

 

  • آشنایی با گجت واقعیت مجازی سامسونگ Gear VR

  • طراحی گجت واقعیت مجازی سامسونگ Gear VR

  • کنترل‌گر‌های گجت واقعیت مجازی سامسونگ Gear VR

  • گجت کاربردی Gear 360

آشنایی با گجت واقعیت مجازی سامسونگ Gear VR

2-سامسونگ

گجت Samsung Gear VR یکی از ساده‌ترین و ارزان‌قیمت‌ترین راه‌ها برای ورود به دنیای واقعیت مجازی است. البته اگر دارای گوشی تلفن هوشمند سامسونگ باشید حتی خیلی ساده‌تر و ارزان‌تر می‌توانید به این تجربه‌ی دوست‌داشتنی دست ‌یابید. اکنون شما همچنین می‌توانید Samsung Gear VR را با کنترل‌گر‌های جذاب آن همگام‌سازی کرده و تجربه‌ای سطح بالاتر را از تعامل با دنیای واقعیت مجازی داشته باشید. جدید‌ترین نسخه‌ی ارائه شده‌ی Samsung Gear VR دارای بهبود‌های فوق‌العاده‌ای بود که بلافاصله توانست توجه افراد بسیار زیادی را به خود جلب کند. طراحی ظاهری این مدل در نسخه‌ی جدید تا حدود زیادی بهبود یافت و امکان اتصال USB-C برای وصل شدن مستقیم به Samsung Galaxy S9 و Samsung Galaxy S9 Plus فراهم شد. اما جدای از این موارد، جذاب‌ترین موضوعی که باعث محبوبیت نسخه‌ی جدید Samsung Gear VR شده است کنترل‌گر‌های بی‌سیم آن است که تجربه‌ی تعامل این گجت را بهبودی فوق‌العاده بخشیده است.

این کنترل‌گر‌های کوچک بی‌سیم شباهت بسیاری به کنترل‌گرهای گجت واقعیت مجازی HTC Vive دارند. کنترل‌گرهای Samsung Gear VR به سادگی می‌توانند با تلفن هوشمند شما هماهنگ شده و سطحی جدید از تعامل را به این گجت واقعیت مجازی بخشند که در نسخه‌های قبل وجود نداشت.

نسخه‌ی جدید گجت واقعیت مجازی Samsung Gear VR دارای محتوای فوق‌العاده‌ی در حال رشد واقعیت مجازی بوده و جدای از این موضوع برای استفاده بسیار ساده است. موضوع دیگری که باید به آن توجه داشته باشید آن است که اگر دارای یکی از نسخه‌های قدیمی سامسونگ Gear VR هستید همچنان می‌توانید کنترل‌گر‌های دوست‌داشتنی آن را به صورت جدا خریداری کرده و با گجت واقعیت مجازی قدیمی‌تر خود استفاده کنید.

 

 

طراحی گجت واقعیت مجازی سامسونگ Gear VR

3-سامسونگ

ظاهر گجت واقعیت مجازی سامسونگ Gear VR نسبت به نسخه‌های قدیمی خود همچون روز و شب نیست. این گجت همچنان ساختار کلی طراحی دوست‌داشتنی خود را حفظ کرده اما با وجود این بهبود‌های بسیاری داشته است. مهم‌ترین موضوعی که در این میان باید به آن توجه کرد وزن این گجت است که نسبت به نسخه‌های قدیمی آن بسیار کاهش پیدا کرده است. موضوع مهمی که طراحی گجت واقعیت مجازی سامسونگ Gear VR را از دیگر گجت‌های این حوزه مخصوصاً Google Daydream جدا می‌سازد آن است که شما می‌توانید ساختار اپتیکی دیدن تصویر درون این گجت را بر اساس چشمان خود تغییر داده و تجربه‌ای بهتر را از استفاده‌ی آن داشته باشید. عدم ورود نور به داخل گجت واقعیت مجازی Samsung Gear VR یکی از مواردی بوده که انواع گجت واقعیت مجازی سامسونگ در آن بسیار موفق بوده و نسخه‌ی جدید آن نیز در این مورد استثناء نیست. نسبت به نسخه‌ی قبلی، قسمت پوشش دهنده‌ی چشم‌ها بسیار نرم‌تر و راحت‌تر است. به جای استفاده از ورودی کابل microUSB که در زیر نسخه‌ی قدیمی این گجت واقعیت مجازی قرار داشت اکنون نسخه‌ی جدید ورودی USB-C را ارائه می‌دهد. این گجت همچنین دارای یک پورت microUSB قابل تعویض است که این گجت را با تلفن‌های هوشمند قدیمی‌تر می‌تواند همگام‌سازی کند. گوشی‌های تلفن هوشمندی که با استفاده از این پورت می‌توانند همراه با نسخه‌ی جدید Samsung Gear VR مورد استفاده قرار گیرند شامل:

 

 

  • Samsung Galaxy S7

  • Samsung Galaxy S7 Edge

  • Samsung Galaxy Note 5

  • Samsung Galaxy S6

  • Samsung Galaxy S6 Edge

  • Samsung Galaxy Edgle Plus

 

 

کنترل‌گر‌های گجت واقعیت مجازی سامسونگ Gear VR

4-سامسونگ

کنترل‌گرهای کوچک شاید مهم‌ترین قسمتی است که نسخه‌ی جدید سامسونگ Gear VR را از نسخه‌های قبل جدا ساخته است. این کنترل‌گرها به زیبا‌ترین شکل با ظاهر مشکی نسخه‌ی جدید Samsung Gear VR همخوانی دارند و درکنار هم یک گجت مدرن فوق‌العاده‌ی تمام‌عیار را می‌سازند. کنترل‌گرهای Samsung Gear VR با استفاده از دو باتری AAA می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند. شما با استفاده از این کنترل‌گرها می‌توانید در دنیای واقعیت مجازی انتخاب کرده، شلیک کرده و یا اشیا را بردارید. کمپانی سامسونگ این کنترل‌گرها را به گونه‌ای ارائه داد که با بازی‌ها و نرم‌افزارهایی که پیش از ورود این کنترل‌گرها نیز وجود داشتند نیز قابلیت همگام‌سازی داشته باشند.

 

گجت کاربردی  Gear 360

4-سامسونگ

گجت کاربردی Gear 360 شاید یکی از جذاب‌ترین مواردی باشد که کمپانی سامسونگ اخیراً عرضه کرده است. با استفاده از این گجت کاربردی قادر خواهید بود به صورت ۳۶۰ درجه فیلم بگیرید و هیچ چیزی را از لحظات دل‌انگیز خود از دست ندهید. این گجت کاربردی به دلیل قابلیت حمل بسیار آسان می‌تواند در هر شرایطی همچون سفر و یا میهمانی به سادگی مورد استفاده قرار گیرد. کیفیت HD ضبط این دوربین به شما اجازه می‌دهد تصاویر ۳۶۰ درجه‌ی فوق‌العاده با کیفیت را ضبط کنید.

موضوع جالبی که موجب محبوبیت فوق‌العاده‌ی گجت کاربردی Gear 360 شده است قابلیت همگام‌سازی با تلفن همراه است و از این طریق به سرعت می‌توانید تصاویر و فیلم‌های ضبط شده‌ی خود را در یوتیوب، فیسبوک و… به اشتراک ‌گذارید. همچنین نیازی به نگرانی درباره‌ی اتمام حافظه‌ی گوشی هوشمند نیست چرا که Gear 360 می‌تواند از مموری کارت نیز پشتیبانی کند.

این گجت به شکلی عالی می‌تواند برای استفاده با تکنولوژی واقعیت مجازی مورد استفاده قرار گیرد. شما به سادگی می‌توانید ویدیو‌ها و عکس‌های خود را درون نرم‌افزار Samsung VR آپلود کرده و توسط گجت واقعیت مجازی سامسونگ Gear VR از آن‌ها لذت ببرید.

 

 

 

منابع:

www.samsung.com/us/mobile/virtual-reality/gear-360/gear-360-sm-r210nzwaxar
www.techradar.com/reviews/samsung-gear-vr-2017

لطفا نظر خود را در مورد این مطلب با انتخاب تعداد ستاره بیان کنید

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
(میانگین امتیاز این مطلب: 4٫67 از 5)
بروزرسانی...

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید گفتگویی آغاز کنید؟
در گفتگو شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Aparat - آپارات Facebook - فیس بوک Google+ - گوگل پلاس Instagram - اینستاگرام LinkedIn - لینکدین Telegram - تلگرام Twitter - توییتر Youtube - یوتوب

فروشگاه اینترنتی گجیران

فروشگاه اینترنتی گجیران ، ارائه دهنده انواع گجت و ابزارهای کاربردی