همه‌چیز درباره‌‌ی برند Nest

   Nest-4-نست - خانه هوشمند 

خانه چیزی بیش از چهار دیوار و یک سقف است. خانه جایی است که ما در آن احساس امنیت و آرامش داریم. اما اگر خانه‌ شما را همانگونه که آن را می‌شناسید می‌توانست بشناسد، چه می‌شد؟ چه اتفاقی می‌افتاد اگر خانه‌ی شما می‌توانست نیازهای شما را پیش‌بینی کند؟ یا حتی بهتر، چه اتفاقی می‌افتاد اگر خانه‌ی شما می‌توانست مراقب چیز‌هایی که برای شما مهم است باشد؟ اگر خانه‌ی شما خود می‌توانست دما‌ی محیط را کم کند، لامپ‌ها را خاموش کند، در را قفل کند و از خود در برابر سرقت و… محاظت کند، چه می‌شد؟

همه‌ی این‌ها فقط رؤیاپردازی از آینده نیست، بلکه چیزهایی هستند که اکنون تکنولوژی روز می‌تواند به ما هدیه دهد. خانه هوشمند که به لطف پیشرفت‌های تکنولوژی امروز برای بشریت قابل دسترس است، مکانی امن و دوست‌داشتنی است که در آن می‌توانیم چیزی بسیار بیشتر نسبت به یک خانه‌ی سنتی انتظار داشته باشیم. در عصر کنونی انواع گجت خانگی به ما در ساختن این خانه هوشمند دوست‌داشتنی یاری می‌رسانند. در این مقاله درباره‌ی یکی از بهترین برند‌های حوزه‌ی خانه هوشمند یعنی Nest خواهید خواند. Nest یک برند مشهور در حوزه‌ی انواع گجت خانگی است که هدف خود را ساختن خانه‌ای قرار داده است که مراقب انسان‌های درون و اطراف خود است. با خواندن این مقاله درباره‌ی برند Nest، ابزار آن برای توسعه‌دهنده‌گان و دیگر کسب و کارها و چند گجت مشهور آن خواهید خواند.

 با گجت مگ همراه باشید …

 

 

 

برند Nest

Nest-1-نست - خانه هوشمند

شرکت Nest در شهر زیبای Palo alto واقع در جنوب سان‌فرانسیسکو San Francisco  است. این شرکت فعالیت خود را در سال ۲۰۱۰ با هدف ساخت انواع گجت خانگی آغاز کرد و به سرعت توانست جایگاه بسیار مهمی را در این حوزه پیدا کند. به طوری که در ۱۴ ژانویه‌ی سال ۲۰۱۴ کمپانی گوگل Google اقدام به خرید این شرکت کرد.

همچون دیگر پروژه‌های مرتبط با Google، برند Nest نیز ابزاری فوق‌العاده برای دیگر شرکت‌ها و توسعه‌دهندگان برای استفاده‌ی حرفه‌ای‌تر از ابزار خود می‌دهد. این یکی از موضوعات اصلی و بسیار مهم است که باعث محبوبیت بسیار زیاد پروژه‌های مرتبط با Google شده است. انواع گجت خانگی تولید شده توسط شرکت Nest همچون یک راه بی‌انتها برای توسعه‌دهندگان است که با استفاده از آن‌ها می‌توانند ایده‌های بیشماری را پیاده‌سازی کنند. با استفاده از Nest API توسعه‌دهند‌گان قادر خواهند بود به سادگی محصولات Nest را برای ایده‌های نو مورد استفاده قرار دهند. از این طریق دیگر کمپانی‌ها می‌توانند محصولات خود را با محصولات Nest همگام‌سازی کنند. یکی از موضوعات مهم برای دست‌یابی به خانه هوشمند و موفقیت در اینترنت اشیاء دستیابی به راهی برای همگام‌سازی انواع گجت هوشمند است که Nest با استفاده از API خود این موضوع را بسیار ساده ساخته است.

انواع گجت خانگی Nest تنها برای کارهای ساده و پیش‌پا افتاده طراحی و ساخته نشده‌اند. آن‌ها می‌توانند یاد بگیرند و حس کنند. مثلاً آن‌ها می‌توانند حس کنند که افراد درون خانه هستند و یا بیرون رفته‌اند. آن‌ها می‌توانند با تأمین‌کنندگان انرژی و گوشی‌های هوشمند اعضای خانواده‌ی شما ارتباط برقرار کنند و یکپارچه شوند. با استفاده از Nest API دیگر کمپانی‌ها قادر خواهند بود به این سیستم یکپارچه‌ی فوق‌العاده برای افزایش قابلیت‌های گجت خود متصل شوند و تجربه‌ی خانه هوشمند را با یکپارچه‌سازی خود حتی بهتر کنند.

همانگونه که از هر پروژه‌ی مرتبط با اینترنت اشیاء و خانه هوشمند می‌توان انتظار داشت، امنیت سیستم‌ها و شبکه یکی از مهم‌ترین موضوعات است. این موضوع البته برای برند مشهور و فوق‌العاده‌ای همچون Nest نیز یکی از موارد کلیدی است. برای این منظور شرکت Nest برای دسترسی به انواع گجت خانگی خود تحت API از پروتکل OAuth 2.0 برای همگام‌سازی و تشخیص هویت استفاده می‌کند که از دسترسی خارج از کنترل و خرابکارانه جلوگیری می‌کند. این پروتکل توسط دیگر شرکت‌های بزرگ دنیا همچون Amazon، Google، Twitter، Facebook و Microsoft نیز به صورت وسیع مورد استفاده است.

 

 

خانه هوشمند با ترموستات یادگیر Nest

Nest-2-نست - خانه هوشمند

نسل سوم ترموستات یادگیر Nest چیزهای بسیار زیادی برای ارائه دارد. این گجت خانگی ساخته شده توسط Nest از همان آغاز با نسخه‌های اولیه‌ی خود در سال ۲۰۱۱ تاکنون توانسته است ۸ میلیارد kWh انرژی را در سراسر جهان ذخیره کند چرا که قادر است از شما یاد بگیرد. این ترموستات می‌تواند دمایی را که شما علاقه دارید را زمانی که درون خانه هستید تنظیم کرده و زمانی که در خانه حضور ندارید با تغییر دما از اتلاف انرژی جلوگیری کند. ترموستات یادگیر Nest هوشمند حتی با تغییرات زندگی شما نیز می‌تواند خود را هماهنگ کرده و در زمان‌های مختلف شبانه‌روز دماهای متفاوتی را در خانه تنظیم کند.

با استفاده از نرم‌افزار ترموستات یادگیر Nest روی گوشی هوشمند خود می‌توانید دمای آب مورد نظر خود را تنظیم کنید و از آن لذت ببرید. همچنین زمانی که از خانه دور هستید، ترموستات یادگیر Nest خود با غیر فعال کردن سیستم‌های گرم‌کننده‌ی آب از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کند. نرم‌افزار ترموستات یادگیر Nest درون گوشی هوشمند قادر است به شما به صورت دقیق نشان دهد که چه مقدار انرژی مصرف کرده‌اید. این ابزار به شما در مدیریت بهتر انرژی و صرفه‌جویی کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

 

 

Nest Protect

Nest-3-نست - خانه هوشمند

تأمین امنیت خانه در مقابل خطرات مختلف همچون حریق، گاز CO و… از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برای این منظور شرکت‌های بسیاری اقدام به ساخت انواع گجت خانگی کرده‌اند که می‌توانند به امنیت خانه در مقابل اینگونه از خطرها کمک کنند. اما چیزی که گجت خانگی Nest Protect را از بسیاری از گجت‌های مشابه دیگر مجزا می‌سازد، هوشمند بودن آن است. گجت خانگی Nest Protect قادر است چیزی بسیار بیشتر از آن که از گجت‌های معمولی انتظار دارید را به شما ارائه دهد.

گجت خانگی  Nest Protect از جمله گجت‌های پیشرفته‌‌ی نسل دوم تشخیص‌دهنده‌ی دود است که از سنسور Split-Spectrum استفاده می‌کند. با استفاده از این سنسور، گجت خانگی Nest Protect قادر است انواع آتش‌سوزی را به صورت دقیق تشخیص دهد. همچنین آلارم گجت خانگی Nest Protect را به سادگی می‌توانید از طریق گوشی هوشمند خود خاموش کنید. همچنین این گجت قادر است همچون یک انسان با شما صحبت کند و در زمانی که به عنوان مثال یک اتفاق ساده همچون سوختن غذا اتفاق افتاده است به شما در آغاز با زبان انسانی هشدار دهد.

 

 

 

 

منابع:

www.developers.nest.com/documentation/cloud/get-started

www.developers.nest.com

www.oauth.net/2

www.stormpath.com/blog/what-the-heck-is-oauth

www.nest.com/uk/about

www.nest.com/uk/smoke-co-alarm/overview

www.nest.com/support/article/What-is-the-Split-Spectrum-Sensor

www.nest.com/uk/thermostats/nest-learning-thermostat/overview

لطفا نظر خود را در مورد این مطلب با انتخاب تعداد ستاره بیان کنید

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
(میانگین امتیاز این مطلب: 5٫00 از 5)
بروزرسانی...

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید گفتگویی آغاز کنید؟
در گفتگو شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Aparat - آپارات Facebook - فیس بوک Google+ - گوگل پلاس Instagram - اینستاگرام LinkedIn - لینکدین Telegram - تلگرام Twitter - توییتر Youtube - یوتوب

فروشگاه اینترنتی گجیران

فروشگاه اینترنتی گجیران ، ارائه دهنده انواع گجت و ابزارهای کاربردی