برنامه‌های Nanoleaf برای خانه‌های هوشمند

روشنایی هوشمند - خانه هوشمند 2

چه تصوری از واژه‌ی “خانه هوشمند” یا “Smart Home” در ذهن شما وجود دارد؟

آیا خانه‌ای که صرفاً همه‌ی ابزار آن مجهز به آخرین تکنولوژی روز دنیا بوده و با یکدیگر در ارتباط باشند از نظر شما یک‌ خانه هوشمند است؟ گرچه این تعریف برای واژه‌ی Smart Home صحیح است اما بدون شک کامل نیست.

تمام اثاثیه‌ای که برای راحت کردن کار انسان طراحی و تولید شده و راه خود را با خانه‌ها باز کرده‌اند نیازمند انرژی بوده و باید برای تأمین آن به شکل مدیریت‌ شده‌ای برنامه‌ریزی کرد که میزان مصرف آن‌ها تا حد امکان در کم‌ترین سطح ممکن باشد.

Nanoleaf یکی از کمپانی‌های بسیار مشهور تولید گجت برای خانه هوشمند است که در طراحی محصولاتش موضوع بهره‌وری مصرف انرژی را در صدر لیست مهم‌ترین اهداف شرکت قرار داده است. با توجه به اینکه محصولات مختلف این مجموعه در حوزه‌ی روشنایی‌های هوشمند در ایران نیز از جایگاه خوبی برخوردار هستند، بهتر دیدیم این کمپانی را بیشتر معرفی کرده و اندکی در خصوص ویژگی‌ گجت‌های خانگی Nanoleaf با شما حرف بزنیم.

اگر این موضوع مورد علاقه‌ی شما است یا تصمیم دارید برای منزل خود روشنایی هوشمند تهیه کنید می‌توانید این مطلب را که با سرفصل‌های زیر ارائه ‌شده است را بخوانید:

  • داستان تأسیس Nanoleaf با آغاز دوستی سه نفر در یک مسابقه

  • روشنایی هوشمند Nanoleaf NL22-0001TW-9K

  • روشنایی هوشمند Nanoleaf NL22-0001TW-3PK expansion pack

  • ماژول Nanoleaf Aurora rhythm

داستان تأسیس Nanoleaf با آغاز دوستی سه نفر در یک مسابقه

روشنایی هوشمند - خانه هوشمند 3

قصه‌ی تأسیس این کمپانی با دوستی سه فرد ماجراجو آغاز می‌شود که دلشان می‌خواست دنیا را تحت تأثیر قرار دهند. این سه نفر به‌ منظور همکاری برای ساخت یک ماشین خورشیدی در چالشی که دانشگاه تورنتو آن را ترتیب داده بود، آشنا شدند. سپس بعد از گذشت سال‌ها مجدداً بعد برای تولید آنچه به‌ عنوان اولین محصول این کمپانی معرفی شد همکاری خود را از سر گرفتند.

اولین محصول تولیدی Nanoleaf در سال ۲۰۱۲ وارد بازار شد که Nano light نام داشت. این اولین لامپی بود که از قالب لامپ‌های همیشگی خارج بود و در طراحی آن به نظر مشتری اهمیت ویژه‌ای داده ‌شده بود. نکته‌ی قابل ‌توجه در موردNano Light این بود که مصرف آن به ازای هر ۱۳۳ لومن تنها یک وات بود. موضوع کم‌مصرف بودن این لامپ توجه جهان را به خود جلب کرد و باعث شد که در سال ۲۰۱۵ میلادی جایزه‌ی بهترین طراحی گجت با رویکرد کم‌ مصرف بودن را کسب کند. اکنون برج‌های مشهور زیادی در دنیا مانند برج تورنتو هستند که برای تأمین روشنایی خود از لامپ‌های تولیدی Nanoleaf استفاده می‌کنند.

اما اصلی‌ترین هدف این کمپانی چیزی فراتر از حضور در برج‌های بلند جهانی است. Nanoleaf می‌خواهد در فرآیند هوشمندسازی خانه‌ها در نسل‌های آتی حضور فعال‌تری داشته باشد و با قرار دادن شعار ” در طراحی هوشمندتر” این هدف را جدی گرفته است. در ادامه با ویژگی‌های تخصصی محصولات این شرکت که در ایران نیز وجود داشته و مورد استقبال است بیشتر آشنا خواهید شد.

اگر گجت‌های روشنایی Nanoleaf تا این اندازه در جهان مشهور و محبوب هستند به این خاطر است که موضوع بهره‌وری در مصرف انرژی سرلوحه‌ی کارهای خلاقانه Nanoleaf و محصولات آن‌ها است.

روشنایی هوشمند Nanoleaf NL22-0001TW-9K

روشنایی هوشمند - خانه هوشمند 1

اگر منزل شما نورگیر خوبی ندارد احتمالاً صبح‌ها چندان با انرژی و شاداب بیدار نخواهید شد. در چنین شرایطی که از نور طبیعی خورشید در اولین ساعات بیداری محروم هستید باید از لامپی استفاده کنید که بهترین شبیه‌ساز نور خورشید بوده و قدرت انتقال حس یک روز خوب و پر انرژی را داشته باشد.

گجت خانگی Nanoleaf NL22-0001TW-9K یک روشنایی هوشمند است که درست همین کار را برای شما می‌کند. کافیست آن را در خانه نصب کنید تا عدم وجود پنجره‌های نورگیر را برای همیشه در محل زندگی خود جبران کرده باشید.

اما این تمام توانایی‌های Nanoleaf NL22-0001TW-9K نیست. این لامپ هوشمند قدرت تغییر رنگ نور داشته و می‌تواند بیش از ۱۶٫۵ میلیون رنگ مختلف را نمایش دهد. این نورها از روشنایی‌های اول صبح تا نور کم‌جان دمادم غروب است.

برای اتصـال این گجت خانگی نیـازی به سـوراخ کردن دیــوار یا سقف را ندارید؛ چرا که پکیــج این لامپ مجــهز به پدهـای چسبان دو طرفه‌ی قدرتمندی است که به‌ سـادگی و با میـزان چسبنـدگی زیاد و قابل ‌اطمینــانی به هر جایی که مورد نظر شما باشد، می‌چسبد. ضمن آن‌که وزن کم و طراحـی زیبای ظاهـری آن ویژگی‌های بسیار مهمی هستند که Nanoleaf NL22-0001TW-9K را تبدیل به یکی از محبوب‌ترین گجت‌های خانگی در حوزه‌ی روشنایی‌های هوشمند کرده است.

به ‌جز تمامی موارد فوق این روشنایی هوشمند طوری طراحی ‌شده است که امکان اتصال آن به نرم‌افزارهایassistant  Google وAmazoon Echo ، Home ,Google Home kit و Siri وجود دارد. این امکــان یعنی این گجت خانگی در موارد مورد نیاز می‌تواند نقش رقص نور را بازی کرده و نورپاشی آن بر اساس ریتم آهنگ صورت بگیرد. در ضمن Nanoleaf  NL22-0001TW-9K که یک لامپ ۹ تکه است از ۳۰ پانل نور در یک واحد پشتیبانی می‌کند.

روشنایی هوشمند Nanoleaf NL22-0001TW-3PK expansion pack

روشنایی هوشمند - خانه هوشمند

اگر می‌خواهید روشنایی هوشمندی در منزل خود داشته باشید که امکان دریافت دستورات کنترلی شما را از دو سیستم‌عامل اندروید و IOS داشته باشد، پس باید یک NL22-0001TW-3PK expansion pack بخرید. گجتی خانگی در حوزه‌ی روشنایی‌های هوشمند که علاوه بر امکان کنترل فیزیکی نور می‌توانید نورپاشی آن را به‌ صورت نرم‌افزاری نیز مدیریت کنید.

استفاده از این گجت هوشمند یعنی می‌توانید خانه‌ی خود را به هر رنگی که دوست دارید در بیاورید. آیا می‌دانید این کار تا چه اندازه در رشد دادن قدرت خلاقیت بچه‌ها مؤثر عمل می‌کند؟

گجت خانگی NL22-0001TW-3PK expansion pack یک لامپ سه ‌تکه است که می‌تواند ۱۶٫۷ میلیون رنگ مختلف را نمایش دهد. برای نصب آن به دیوار یا سقف خانه نیاز به سوراخ کردن ندارید و تنها با پدهای قدرتمند چسبناک دو طرفه‌ای که در پکیج این روشنایی هوشمند وجود دارد آن را به هر جایی که مایل باشید، بچسبانید.

ضمناً این لامپ‌ها می‌توانند با نرم‌افزارهایassistant  Google و Amazoon Echo، Home ,Google  Home kitو Siri همکاری کرده و نورپاشی را درست مثل یک رقص نور حرفه‌ای انجام دهد.

نوع لامپ‌های به‌ کار رفته در این گجت خانگی ۳ تکه LED است و به‌ صورت هم‌زمان از ۳۰ پانل نور در یک واحد پشتیبانی می‌کند.

ماژول Nanoleaf Aurora rhythm

روشنایی هوشمند - خانه هوشمند 4

ماژول افزودنی Rhythm  موسیقی را برای Aurora به نور تبدیل می‌کند. اگر به حس ماجراجویی در بازی نور علاقه‌مند هستید باید یکی از این ماژول‌ها را تهیه کنید.

شیوه‌ی کار کردن این گجت خانگی بسیار جذاب است. به موسیقی گوش کرده و آن را به نور ریتمیک تبدیل می‌کند. این گجت هوشمند ریتم هر ژانر موسیقی را درک کرده و قدرت تبدیل آن به رقص نور را دارد. ماژولNanoleaf Aurora rhythm به ‌طور اختصاصی برای کسانی ساخته ‌شده است که موسیقی را عاشقانه دوست دارند و آن را در تمام لحظات خود جاری می‌کنند.

روشنایی هوشمند - خانه هوشمند 5

این گجت هوشمند قابلیت اتصال به هر Nanoleaf Aurora را دارد. یک گجت Plug and Play است که برای استفاده از آن نیازی به نصب و راه‌اندازی نرم‌افزاری وجود ندارد همچنین مجهز به سنسور صدا است و استفاده از آن خانه‌ی شما را واقعاً به یک ‌خانه‌ی هوشمند تبدیل خواهد کرد.

 

 

 

منبع:

www.nanoleaf.me/en 

لطفا نظر خود را در مورد این مطلب با انتخاب تعداد ستاره بیان کنید

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره
(میانگین امتیاز این مطلب: 5٫00 از 5)
بروزرسانی...

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید گفتگویی آغاز کنید؟
در گفتگو شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه اینترنتی گجیران

فروشگاه اینترنتی گجیران ، ارائه دهنده انواع گجت و ابزارهای کاربردی